ورود |   سه شنبه 24 فروردين 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان عمران
08

راه اندازی خانه گفتمان شهر در دستور کار سازمان عمران و بازآفرینی شهری قرار گرفت

راه اندازی خانه گفتمان شهر در دستور کار سازمان عمران و بازآفرینی شهری قرار گرفت
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، جعفر پور از راه اندازی خانه گفتمان شهر در یک برنامه اقدام مشترک مابین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی خبر داد.
جعفر پور سرپرست سازمان عمران و باز آفرینی شهری شهرداری اراک، گفت: به منظور بررسی راهکارهای عملی بر اساس ضوابط و مقررات راه اندازی خانه گفتمان شهر جلسه ای در محل دفتر مدیریت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری با حضورسورانه رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر اراک ، معاونت بازآفرینی شهری و مدیریت مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان دکتر موزونی و مدیر انجمن علمی جامعه شناسی خانم دکتر توسکی برگزار گردید.
وی در تشریح اهداف و سیاست های خانه گفتمان شهر افزود: خانه گفتمان شهر به عنوان یکی از سیاست های بازآفرینی شهری پایدار برای تحقق سند ملی راهبردی بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری است که ایجاد نهاد اجتماعی مدنی به منظور فراهم آوردن زمینه های گفتمان میان اندیشمندان، پژوهشگران، انجمن های علمی و تخصصی، نهادهای مدنی، ایجاد فضای نقد و نظر برای طرح دغدغه ها و مسائل عمومی شهر، بهره مندی از مشارکت گروه های مردمی در تصمیم سازی های شهری، تلاش برای ارتقای سطح آگاهی ها و سواد شهری، حقوق شهروندی و مسوولیت اجتماعی نسبت به شهر و پایش مدنی در فرآیند های موثر بر هویت شهری از عمده ترین اهداف خانه گفتمان شهر است.
جعفر پور در ارتباط با انتخاب مکان خانه گفتمان شهرافزود: جهت انتخاب مکان مناسب و تجهیز آن ضوابط و مقرراتی توسط شرکت مادر تخصصی بازآفرین پی شهری پایدار ایران تدوین شده است که تاکید دارد مکان می بایست در بافت تاریخی باشد و بنای آن دارای ارزش تاریخی- فرهنگی و هویتی باشد و از نظر دسترسی و موقعیت قرار گیری در شهر مناسب باشد که دو مکان برای این منظور پیشنهاد شده که در جلسات آتی شورای اسلامی شهر بدان پرداخته می شود.
وی در آخر در خصوص فعالیت و دستاورد های خانه گفتمان شهر خاطر نشان کرد: گفتگو در باب شهر نیازمند حضور همه گروه های اجتماعی است و این خانه به صورت کاملا صحیح می توانند گفتگوی حرفه ای را ایجاد کنند. گردهم آمدن تشکل های غیر دولتی و تداوم حضور آنها در کنار هم در زمینه شهر می تواند آثاری داشته باشد از جمله جلای هویت به عنوان محصول مجموعه دانش، علم، فرهنگ و اجتماع برای حل مشکلات در حوزه های مختلف توسط حرفه ورزان است. تقویت نهادهای مدنی، هم افزایی اجتماعی، ارتقای مشارکت و اعتلای مفهوم محله در عمل و ارتقای کیفیت زندگی شهری از دیگر نتایج راه اندازی خانه گفتمان شهر خواهد بود.
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (103)
کد خبر: 11934
  • راه اندازی خانه گفتمان شهر در دستور کار سازمان عمران و بازآفرینی شهری قرار گرفت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری(مهدی قره بنیادی)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری می باشد    شرایط استفاده    قوانین