ورود |   سه شنبه 24 فروردين 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان عمران
17

سعید بیاتیان سرپرست سازمان عمران در بازدید خبرنگاران از پروژه شهرداری اراک، اظهار کرد: مساحت عرصه این مجتمع 3 هزار مترمربع است و در 8 طبقه شامل 4 طبقه منفی و 4 طبقه مثبت احداث می‌شود

مجتمع آفتاب با ظرفیت 400 خودرو در نیمه دوم سال 95 به بهره‌برداری می رسد

مجتمع آفتاب با ظرفیت 400 خودرو در نیمه دوم سال 95 به بهره‌برداری می رسد
سرپرست سازمان عمران شهرداری اراک:
مجتمع آفتاب با ظرفیت 400 خودرو در نیمه دوم سال 95 به بهره‌برداری می رسد
سعید بیاتیان سرپرست سازمان عمران در بازدید خبرنگاران از پروژه شهرداری اراک، اظهار کرد: مساحت عرصه این مجتمع 3 هزار مترمربع است و در 8 طبقه شامل 4 طبقه منفی و 4 طبقه مثبت احداث می‌شود.
وی زیربنای این مجتمع را 24 هزار و 500 مترمربع عنوان کرد و بیان داشت: این پروژه از سال 86 طبق قرارداد به یک پیمانکار خصوصی واگذار شده بود که با توجه به کندی پیشرفت و خطرات گودبرداری قرارداد فسخ و به شرکت عمران شهرداری واگذار شد.
سرپرست سازمان عمران شهرداری اراک افزود: این پروژه با اعتبار اولیه 300 میلیارد ریال در دست تکمیل است و در فاز اول با اجرای عرشه فلزی سقف پارکینگ، این مجتمع قابل بهره‌برداری خواهد شد که با توجه به ضرورت و نیاز پارکینگ و حجم زیاد پارک خودرو در حواشی خیابان‌های مرکز شهر، تکمیل این پروژه برای بهبود وضعیت ترافیکی شهر موثر است.
بیاتیان ادامه داد: به دلیل خاکبرداری 16 تا 18 متری این پروژه توسط پیمانکار قبلی و نداشتن دیوار حایل و حفاظتی، ضرورت ایجاد دیوار حایل بسیار ضروری بود که به این منظور 3 هزار و 800 مترمربع دیوار حایل برای این پروژه ایجاد شد.
وی حجم عملیات اجرایی این پروژه را یک‌هزار و 550 مترمکعب بتن‌ریزی و یک‌هزار و 780 تن اسکلت فلزی عنوان کرد و اظهار داشت: اسکلت فلزی ساخته شده برای این مجتمع 2 هزار تن است که از این میزان یک‌هزار و 900 تن وارد کارگاه و یک‌هزار و 780 تن آن نیز نصب شده که مابقی طی یک ماه آتی نصب می‌شود.
سرپرست سازمان عمران شهرداری اراک تصریح کرد: با پایان عملیات نصب اسکلت فلزی پروژه، در مدت زمان 45 روز عرشه فولادی سقف‌ها اجرا می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون 8 میلیارد تومان به منظور اجرای اسکلت و دیوار حایل هزینه شده و برای اجرای این پروژه شورای شهر در بودجه امسال 10 میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است
تعداد امتیازات: (12) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (347)
کد خبر: 5195
  • مجتمع آفتاب با ظرفیت 400 خودرو در نیمه دوم سال 95 به بهره‌برداری می رسد
  • مجتمع آفتاب با ظرفیت 400 خودرو در نیمه دوم سال 95 به بهره‌برداری می رسد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری(مهدی قره بنیادی)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری می باشد    شرایط استفاده    قوانین