ورود |   شنبه 29 شهريور 1399
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان عمران
25
سازمان عمران یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری می باشد که در راستای ماده 83 قانون شهرداری ها تاسیس شده است و در این راستا بخشی از فعالیت های عمرانی مجموعه بزرگ شهرداری به این سازمان محول شده است.

پیشرفت 40 درصدی مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب

پیشرفت 40 درصدی مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اراک:

پیشرفت 40 درصدی مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب

علیرضا بیاتیان مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اراک اظهار داشت: سازمان عمران یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری می باشد که در راستای ماده 83 قانون شهرداری ها تاسیس شده است و در این راستا بخشی از فعالیت های عمرانی مجموعه بزرگ شهرداری به این سازمان محول شده است.

وی در ادامه افزود: در سال 1395 با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نام گذاری امسال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، این مهم محور اصلی فعالیت ها و در دستور کار سازمان عمران قرار گرفت و با توجه به نگاه ویژه شخص شهردار مبنی بر اجرای پروژه های عمرانی و رعایت سه اصل مهم که شامل کاهش هزینه های اجرایی، افزایش کیفیت و تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه های عمرانی این سه اصل، به عنوان محور اصلی وظایف و فعالیت های سازمان عمران در چهارچوب بودجه مصوب قرار گرفته است.

بیاتیان در ادامه سخنان خود یکی از مهم ترین و اصلی ترین پروژه هایی که به سازمان عمران واگذار شده را، مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب برشمرد و با اشاره به پیشرفت40 درصدی پروژه اظهار داشت: این پروژه از اوایل مرداد ماه سال 1393 در مساحتی بالغ بر 24500 مترمربع در 8 طبقه، 4 طبقه منفی و 4 طبقه مثبت در میدان شهدا شروع بکار نموده که در سال 94 با انتخاب پیمانکار مربوط و کمترین هزینه عملیات اسکلت فلزی، اجرای دیوارهای حایل و فنداسیون ها به صورت کامل اجرا گردید و در سال جاری نیز با انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات اجرایی عرشه فولادی و بتن ریزی در پروژه در دستور کار سازمان قرار گرفت و می توان گفت که در حال حاضر عملیات عرشه فولادی و بتن ریزی در 7 طبقه از پروژه انجام و تنها 50 درصد از کار در طبقه منفی 4 باقی مانده که ظرف چند روز آینده این عملیات به صورت 100 درصدی به پایان می رسد.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: در حال حاضر عملیات اجرایی تیغه بندی و عملیات سفت کاری پروژه آفتاب از نوع بتن سبک به صورت نمونه در دستور کار سازمان عمران قرار گرفته است که پس از اخذ تاییدیه های لازم عملیات تکمیلی در کلیه طبقات در دستور کار قرار می گیرد. لازم به ذکر است 7300 مترمربع عملیات دیوار چینی در طبقات پروژه انجام خواهد شد.

بیاتیان تصریح کرد: با توجه به تاکید مهندس عباسی شهردار اراک، بخش پارکینگ طبقاتی پروژه با توجه به وضعیت خاص پروژه به دلیل قرارگیری در مرکز شهر و همچنین کاهش ترافیک و پارک های حاشیه ای جهت استفاده شهروندان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی دیگر از مهم ترین اقدامات صورت گرفته در پروژه آفتاب را جمع آوری تاورکرین به طول فلش 45 متر و ارتفاع 40 متر مستقر در پروژه برشمرد و بیان داشت: از آنجا که جهت جمع آوری تاورکرین می بایست به دلیل شرایط خاص ترافیکی و تردد بسیار زیاد شهروندان، شرایط ایمنی به صورت 100 درصدی رعایت می شد لذا با همکاری شرکت پالایشگاه نفت شازند این تاورکرین توسط چرثقیلی با ظرفیت 500 تن، ظرف 48 ساعت و با کمترین مشکل فنی و ایمنی و همچنین ایجاد مشکلات ترافیکی جمع آوری گردید تا مراحل بعدی پروژه اجرایی گردد.

تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (369)
کد خبر: 7203
  • پیشرفت 40 درصدی مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب
  • پیشرفت 40 درصدی مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری(مهدی قره بنیادی)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری می باشد    شرایط استفاده    قوانین